Gazetekars

Kars Valisi Ziya Polat : "Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun"

Kars Valisi Ziya Polat, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

10 Nisan 2024 Çarşamba 18:06

Kars Valisi Ziya Polat : "Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun"

Vali Polat’ın bayram mesajı şöyle: “Yardımlaşma, dayanışma, paylaşma duygularımızı zirveye ulaştıran, kardeşlik, dostluk ve sevgi bağlarımızı güçlendiren, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan ayını idrak etmiş olarak Ramazan Bayramı’na erişmiş olmanın sevincini yaşamaktayız.

Bayramlar; milli ve dini inançlarımızı, örf ve âdetlerimizle süsleyip yüzyıllar boyu özenle örülmüş değerlerimizin yaşatılması ve kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayan, toplumda millet olma bilincinin şekillendiği, kuvvetlendiği, insanları manevi bakımdan en üst seviyelere çıkaran, yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren müstesna günlerdir. Bizler de bu bilinç içerisinde bu özel günleri, anlamına uygun olarak kutlamanın yanı sıra, bayram yapamayanların derdine, kederine, acısına ortak olabilmeliyiz.

Valilik ve Belediye olarak örf ve adetlerimizi yaşatmak, birlik-beraberliğimizi, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu pekiştirmek amacıyla Ramazan ayında hayata geçirdiğimiz kadim bir geçmişe sahip olan Zimem Defteri uygulaması ve kurduğumuz gönül sofralarıyla Ramazanın bereketini ve manevi iklimini ilimizde yaşatmaya çalıştık.

Ramazan ayının taçlandırıldığı gün olan Ramazan Bayramının, bütün vatandaşlarımızın, yoksullarla, mağdurlarla, ihtiyaç sahibi insanlarla dayanışma ve yardımlaşmasına vesile olması, bu mübarek günün anlamına anlam katacaktır. Bayramın önemini hatırlattığı güzel değerlerin, bir arada yaşama şuurumuzu güçlendiren hasletlerin, sadece bayram günleri ile sınırlı kalmamasını ve yılın tüm günlerinde toplumumuzu kuşatmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara ulaşmak ümidiyle başta Karslı Hemşehrilerim olmak üzere Aziz Milletimizin ve İslam Aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu kutlu bayramın Aziz Milletimize, tüm insanlığa barış, kardeşlik, hoşgörü ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”

Facebook'la Yorumla
İlk yorum yazan siz olun
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER