Gazetekars

KATSO Başkanı Kadir Bozan, seçimler ile ilgili açıklama yaptı

KATSO Başkanı Kadir Bozan, seçilen belediye başkanlarını tebrik ederek görev dönemlerine başarı dileklerini iletti.

01 Nisan 2024 Pazartesi 17:32

KATSO Başkanı Kadir Bozan, seçimler ile ilgili açıklama yaptı

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Bozan, 31 Mart Yerel Yönetimler ve Mahalli İdareler Seçimleri sonuçlarının ülkemize, milletimize ve Gazi Karsımıza hayırlı olmasını dileyerek, "İş dünyası olarak önümüzdeki 4 yıllık seçimsiz dönemi ülkemizin üretim, istihdam, ihracatını artıracağı, kalkınma hamlesini ileriye taşıyacağı; Gazi Karsımızın sosyal, kültürel, ekonomik anlamda mevcut sorunların çözümü noktasında önemli bir fırsat olarak görüyoruz" dedi.

KATSO Başkanı Kadir Bozan, seçilen belediye başkanlarını tebrik ederek görev dönemlerine başarı dileklerini iletti.

Bozan sözlerini şöyle sürdürdü: "Seçimler artık geride kaldı ve önümüzde 4 yıllık seçimsiz bir dönem var. Bu dönemi iş dünyası olarak önemli bir fırsat görüyoruz. Ekonomide yapılacak çok iş var. Tüm gücümüzle enflasyonla mücadeleye odaklanmalıyız. Ülkemizin üretim gücünün korunması ve firmaların sürdürülebilirliğinin zarar görmemesi için yapısal reformlar konusunda etkin ve kararlı adımlar atılmalıdır. Mesleki eğitim, istihdam politikaları, vergi reformu, şehirlerimizin turizm altyapısının güçlendirilmesi, yeni istihdam sahalarının oluşturulması, sektörlerin yeşil ve dijital dönüşüme hazırlanması için yoğun şekilde çalışılmalıdır. İş dünyası olarak her zaman olduğu gibi daha fazla üretim, yatırım, istihdam ve ihracat için çalışmaya devam edeceğiz."

VAATLERİN TAKİPÇİSİYİZ

Başkan Bozan, seçim döneminde kendilerini ziyaret eden belediye başkan adaylarına iş dünyasının beklentilerini anlattıklarını ve rapor olarak sunduklarını da belirterek, "Şehrimizin ve iş dünyamızın beklentilerini dile getirdik. Bu beklentilerimizin birçoğunun da adayların vaatleri arasında yer almasından memnuniyet duyduk. Şimdi bu vaatlerin takipçisi olacağız ve elbirliğiyle Gazi Karsımızı daha ileriye taşımak için çalışacağız. Toplumun ve reel sektörün beklentilerinin karşılanması için ortak akılla yönetimi de önemsiyoruz" dedi.

Facebook'la Yorumla
İlk yorum yazan siz olun
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER